Otse põhisisu juurde

Lapse lemmiktegelane toa seinal


Lastetuba peab olema hubane ja rõõmuküllane, just selline "oma", et lapsed seal tõesti mängida ja toimetada tahaks. Kindlasti on lapsed hea meelega nõus oma toa kujundamisel kaasa lööma, kui neile vaid võimalus anda.
Ühe toa ilme muutmiseks ei ole just palju vaja. Kõige suurema pinna moodustavad ruumis seinad ja nad on peamiseks muljeloojaks, mille muutmine kõige enam silma hakkab. Ruumile uue välimuse andmiseks piisab näiteks uue fototapeedi panemist.

Esimeseks sammuks on tegelaste valimine. Tuleb läbi mõelda, kes meile seinalt vastu võiksid vaadata – kas Miki ja Pluuto, Puhh ja Notsu, Lumevalgeke või kalatüdruk DORY:

Fototapeet 8-497 Finding Dory
Fototapeet Komar 8-497 Finding Dory, 368×254 cm
Taas on Saksa tootja KOMAR loonud uued fantastilised pilttapeedid, mida saab tellida FiestaDesign tapeedisalongist.
Fototapeet lastetuppa
Fototapeet lastetuppa
Fototapeet lastetuppa
Fototapeet lastetuppa
Fototapeet lastetuppa
Fototapeet lastetuppa
Fototapeet lastetuppa
Lapse toa seinal on maailma kaart:
Fototapeet lastetuppa


Vaata ka teisi Komar "Disney" sarja tapeete: fiestadesign.ee/fototapeet/komar.html või Facebook lehelt Facebook.com/Tapeedid

Populaarsed postitused sellest blogist

10 olulist nõuannet, et tapeetimine ei ebaõnnestuks

Tänapäevaste tapeetide mitmekesisus nõuab kvaliteetse tulemuse saamiseks spetsiifilisi teadmisi ja paigaldustehnikaid. Olenevalt aga tapeedi mustri- ja toa paigutuse keerukusest saab tapeetimistööd teha väga hästi või kohutavalt halvasti. Selles artiklis seletame Sulle, kuidas tapetseerida nagu proff.


① Tee kindlaks, millist tüüpi tapeediga on tegu ja kas liim kantakse tapeedile või otse seinale. Fliistapeedi puhul kantakse liim seinale. Kui liim kantakse tapeedile, siis on üldjuhul tegemist pabertapeedi või paber-vinüültapeediga, mis niiskust imades paisub. Oluline on tapeedirullil märgitud imamisaeg, mil tapeet saavutab maksimummõõtmed. Sa ju ei taha, et tapeet seinas edasi paisuks.

②Mõõda täpselt üle sein ja arvesta välja tapeedipaanide asukohad. Pea meeles, et tapeeti “juurde lõigata” ei saa. Seepärast jäta alati piisav varu.

③ Mida paremini on paigaldatud esimene tapeedipaan, seda lihtsam on teiste paanide paigaldus ja üleüldine töö kvaliteet. Paan tuleb paigaldada sirgelt ja soovit…

DIY: Kuidas paigaldada fototapeeti?

Kuidas paigaldada KOMAR fototapeeti?

1. Tarvikud Fototapeedi seinale panekuks läheb tarvis: ämbrit liimi segamisekspintslit liimi pealekandmisekstapeedinugamõõdulinti2.  Seinapinna ettevalmistamine Seinapind peab olema puhas, kuiv ja tasane. Pahteldada ebatasased pinnad. Karedad pinnad tuleb siledaks lihvida.Vana tapeet tuleb kindlasti eemaldada ja õlivärviga kaetud pind töödelda vastava ainega matiks.3.  Paigaldamise ettevalmistamine Poorsed pinnad vajavad kruntimist.Laotage fototapeet põrandale ettevalmistatud seina ette ja kontrollige, et muster läheks kokku.Võrrelge fototapeedi mõõtu seinamõõtudega. Kasutades abijooni mõõtke tapeedi koht seina keskele.
4. Tapetseerimine Alustage tapetseerimist kattes paan üleni liimiga.Pange paan kohe seinale kasutades abivahendina tapeediharja. Niiskumise aega ei ole vaja. Ärge murdke liimiga kaetud paani kokku, siis ei saa seda enam lahti. Paanid on niisuguses mõõdus, et neid saab kokku murdmata seinale panna.Kasutage pabertapeetidele sobivat pulber…

Tapeedi saab värvirulliga seina tõmmata

Tavalise liimitava tapeedi ja värvi asemel võib nüüd seina panna ka vedeltapeedi. See on tapeet, mida müüakse pulbrina. Kodus segatakse see veega ja kantakse siis värvirulliga seinale.
Millega on tegu – kas ikkagi mingit sorti värviga või siiski tapeediga?