Otse põhisisu juurde

Laiendage ruumi fototapeetide abil

Kui õues valitseb meie kliimale omane ilm lörtsi- või vihmasaju ning vihiseva tuulega, saate aga kodus nautida säravat päikest ja kuldset liivaranda, troopilise metsaga palistatud juga või  karikakraid täis tipitud alpiaasasid… Kõike seda pole sugugi raske ellu viia, tuleb vaid seinale kanda fototapeet.


Fototapeetide uues tulekus on kahtlemata mänginud suurt rolli foto- ja muu tehnika avardunud võimalused. Kahekümne aasta taguste fototapeetide ebaselged kontuurid ja sünged toonid on tänapäeval asendunud silma rõõmustavate selgete joonte ja mahlakate värvidega. Sisustuspoodides ei piirdu valik enam viie-kuue variandiga nagu varem, vaid pakutakse tervet ideekataloogi. Peale maastike, fototapeetide traditsiooniliste motiivide, on disainerid välja mõelnud palju muid teemasid.
Nüüdisaegse tehnika võimalused lubavad paberile kanda mis tahes pildi, ilma et peaks kvaliteedis järeleandmisi tegema. Ruumides, kus saab kokku terve perekond ning külalised, oleks suurepäraseks lahenduseks kogu seina haarav maastik. Seinasuurune pilt esiteks elustab linnakorterit ja teiseks laiendab väikest ruumi. Teil jääb ainult valida, millist maailmanurka soovite oma kodus näha – palmidega liivarannad Seišellidel ja Maldiividel rannapuhkuse armastajatele, troopilised joad ja mäed loojuva päikese taustal neile, kellele meeldivad hingematvad vaated.
fototapeet-01 fototapeet-07 fototapeet-10 fototapeet-26
Fototapeetide valikus on isegi National Geographic™ seeria. See on valmistatud koostöös maailmakuulsa loodusajakirjaga, mis on tuntud erksate ja elu täis piltide poolest.
fototapeet-18 fototapeet-24 fototapeet-45 fototapeet-47 fototapeet-46
Naiselikumasse interjööri sobivad tapeedid, mille pildi saamiseks on kasutatud makrovõtet. Selle abil muutuvad väikesed maikellukeste või õitseva peensaagja kirsipuu õied kordades suuremaks
ning pakuvad sombusel ajal silmarõõmu.
fototapeet Komar 8-705 fototapeet Komar 8-708 Fototapeet 8-506 fototapeet 8-507
Veendunud poissmehe eluaset sobivad ilmestama sellised fototapeedid, millel on kujutatud suurlinna tulesid või maailmakaarti terve seinapinna ulatuses.
fotopanoo 1-614 fototapeet 8-732 fototapeet 8-733 fototapeet 4-050 fototapeet-47
Maailmakaart passiks suurepäraselt ka lastetuppa. Kui lapsed on riikide ja mandrite vastu huvi
tundmiseks veel liiga noored, siis kahtlemata satuvad nad vaimustusse võimalusest sukelduda muinasjutumaailma – elada kui ühes toas fototapeetidel kujutatud imeliste printsessidega või tunda end mereröövlina,kes vaatleb meresügavust puulaeva illuminaatorist…
Fototapeet fototapeet 8-888
Saksa tootja Komar pakutava suure fototapeetide valikuga võib tutvuda kas tootja koduleheküljel www.komar.de või fiestadesign.ee. Tapeedinäidiste juurest leiate veel kasulikku infot selle kohta, kui suur pilt on ning mitmest osast see koosneb. Kodulehelt võite ammutada ideid sellegi kohta, kuidas tapeete kõige paremini interjööriga sobitada.

Populaarsed postitused sellest blogist

10 olulist nõuannet, et tapeetimine ei ebaõnnestuks

Tänapäevaste tapeetide mitmekesisus nõuab kvaliteetse tulemuse saamiseks spetsiifilisi teadmisi ja paigaldustehnikaid. Olenevalt aga tapeedi mustri- ja toa paigutuse keerukusest saab tapeetimistööd teha väga hästi või kohutavalt halvasti. Selles artiklis seletame Sulle, kuidas tapetseerida nagu proff.


① Tee kindlaks, millist tüüpi tapeediga on tegu ja kas liim kantakse tapeedile või otse seinale. Fliistapeedi puhul kantakse liim seinale. Kui liim kantakse tapeedile, siis on üldjuhul tegemist pabertapeedi või paber-vinüültapeediga, mis niiskust imades paisub. Oluline on tapeedirullil märgitud imamisaeg, mil tapeet saavutab maksimummõõtmed. Sa ju ei taha, et tapeet seinas edasi paisuks.

②Mõõda täpselt üle sein ja arvesta välja tapeedipaanide asukohad. Pea meeles, et tapeeti "juurde lõigata" ei saa. Seepärast jäta alati piisav varu.

③ Mida paremini on paigaldatud esimene tapeedipaan, seda lihtsam on teiste paanide paigaldus ja üleüldine töö kvaliteet. Paan tuleb paigaldada sirgelt…

Tapeedi saab värvirulliga seina tõmmata

Tavalise liimitava tapeedi ja värvi asemel võib nüüd seina panna ka vedeltapeedi. See on tapeet, mida müüakse pulbrina. Kodus segatakse see veega ja kantakse siis värvirulliga seinale.
Millega on tegu – kas ikkagi mingit sorti värviga või siiski tapeediga?

Tapeedibordüür sobib romantikutele

Bordüüriga ehitud seinad sobivad puumajja ja kõrgete lagedega ruumi, mõnes uues majas võivad need aga ka kohatult mõjuda.
"Tapeedibordüür sobib eelkõige väga kindla stiiliga ruumi. Romantilises interjööris, vanas majas ja lastetubades on sellised seinad omal kohal, kuid tänapäevases kipsplaadist seinte ja hiigelakendega ruumis mõjuvad sageli hoopis veidralt. Niisugusesse ruumi on hiljem näiteks raske sobitada tänapäevast napi joonega mööblit," arvab disainer Ivi Piho. Palju kasutatakse bordüüriga kaunistatud tapeete rootsi ja ka inglise stiilis maa- ja suvemajades. Niisugune kaht eri mustriga tapeeti siduv mustririba keset seina sobibki ennekõike vana või siis vanahõngulise mööbli juurde.
Kuid nagu öeldud – on veel kohti, kus seinu kaunistades võib mängulisem olla. Üks selline on kindlasti väikelapse tuba. Lapse tuba tapetseerides tasub poort panna laste silmade kõrgusele, seal on pulgavoodis oleval mudilasel või rüblikul mugav pilte uurida.Kui siiski tundub, et just teie …