Otse põhisisu juurde

Tapeedi saab värvirulliga seina tõmmata

Tavalise liimitava tapeedi ja värvi asemel võib nüüd seina panna ka vedeltapeedi. See on tapeet, mida müüakse pulbrina. Kodus segatakse see veega ja kantakse siis värvirulliga seinale.
Millega on tegu – kas ikkagi mingit sorti värviga või siiski tapeediga?
Vedeltapeet on siseinterjööri seinakate, mille koostisesse kuuluvad taimsed ja mineraalsed toormaterjalid, see on looduslik toode, 100% doksiliste ainete vaba ning lõhnatu. Vedeltapeet valmistatakse tselluloosi baasil lisades erinevaid aineid, mis annavad tapeedile vastavat värvi ja tekstuuri.
Vedeltapeete on aga ka "sulgedeta", näiteks jätavad mõned neist mulje, nagu oleks pabertapeet tükkideks hakitud ja seinale mätsitud, kolmandad meenutavad aga krohvi, kuid on siiski pehmed ning soojad nagu riie.
Talvel soojendav ja suvel värskendav – alati maksimaalselt loomulik
Vedeltapeet
Vedeltapeet on huvitav seinakattematerjal sisetöödeks: talvel soojendav ja suvel värskendav — alati maksimaalselt loomulik! Vedeltapeet sobib nii korterisse, kui ka bürooruumides. Materjal, tänu just oma loodussõbralikkusele, on eriti sobiv lastetubade viimistlemiseks.
Vedeltapeet isoleerib ekstreemselt hästi soojust ja akustikat, loob märkimisväärse tulemuse Teie mugavuses. Ta on valmistatud looduslikust puuvillast, mis on heli suurepärane korrektor ning mille tõttu on kasutajate seas tunnustust leidnud kui efektiivne akustika parandaja. Toote tulemiks ongi kõrgtasemeline helineelavus. Samuti puuvilla abil hoiab vedeltapeet toas kahe-kolme kraadi võrra kõrgemat temperatuuri.
Vedeltapeedi kattekiht on hingav, mis tähendab et toote alumine pind hingab, vabastades sealjuures ülemäärase niiskuse, mille tagajärjel loob tervislikuma elukeskkonna.

vedeltapeet-1 vedeltapeet-2 vedeltapeet-3 vedeltapeet-4 vedeltapeet-5 vedeltapeet-6
Vedeltapeedi paigaldamine on lihtne!
Toode on pakendis kasutamiseks valmis s.t. on pakendatud sideainega segatuna juba õigesse vahekorda, mis garanteerib perfektse sideaine koguse igale aluspinnale. Vedeltapeedi paigaldamine on äärmiselt lihtne, pulbriline segu lahustatakse vees kindlas vahekorras, seejärel segu kantakse seinale pahtellabida. Pealekandmisel silutakse massi mööda seina ühtlaselt laiali.
Vedeltapeediga kaetud pinda saab harjata, parandada ja vajadusel ka üle värvida. Lisaks on ka võimalus kate vanalt seinalt eemaldada niisutamise teel ja vajadusel ka järgmisele seinale kanda. Vedeltapeet kõlbab ka lakke, kuid see ei sobi vannituppa või niiskuse ruumi.

Populaarsed postitused sellest blogist

Anna seintele elegantne välimus liistudega

Kui olete väsinud tavalistest värvitud seintest, siis polüuretaanist liistud pakuvad huvitavaid ja kaasaegseid sisekujudnuslahendusi seinte elavdamiseks.  Seinte välimust võib muuta liistudest laotud tahveldisega. Vali pigem kitsad (25-40 mm) ja keskmised (41-69 mm) liistud, et tahveldis liiga jõuline ei saaks. Seintele saad lihtsalt ise elegantse ilme anda Vajad : • meelepärase profiiliga dekoratiivliiste • kiiresti nakkuvat sisetööde montaažiliimi • sobivas toonis värvi Tööriistad: lood, mõõdulint, pliiats, nurgasaag või käsisaag ja eerungikast, pintsel, värvirull ja värvivann. 💡 Nipp: enne töö kallale asumist võib näiteks maarliteibi abil proovida, kas väljamõõdetud tahveldis sobib ja on kooskõlas toa proportsioonidega. Mõõda ja märgi seinale liistude asukohad. Korrektse tulemuse saamiseks kasuta kindlasti loodi.  Sae raamiliistude otsad 45° nurga all vajalikesse pikkustesse. Mõõdud saad seinale märgitud joontelt.  Kanna liistude tagaküljele montaažiliim

Anna interjöörile lisaefekti lae-, seina- ja põrandaliistudega!

Iga ehitus ja remont jõuavad ühel hetkel liistude panekuni – enamasti on neid vaja praktilisel eesmärgil, näiteks varjamaks inetut pragu seina ja põranda vahel. Järjest enam aga mõistetakse, et liistudega mängimine elavdab ja kaunistab interjööri. Liist viimistleb ruumi, rõhutab viimistlusmaterjalide ilu ja võimaldab ruumi mitmekülgselt kujundada. Liist on tõepoolest hea abimees varjamaks väiksemaid ehitusvigu või erinevate materjalide ühtimiskohti ning peamiselt kasutataksegi liistu põranda ja seina ühenduskohtades ning ümber akna- ja ukseraamide. Täna pole enam harv näha traditsioonilisi katteliiste sisekujunduselemendina laepinnal või seinal teatud osa rõhutades – näiteks pildiraamina peeglit ümbritsemas või telliskiviseina motiive tapeeditud pinnast eraldamas. Põhjamaades on trendikas panna liistud ümber aknapalede. Reegleid liistude kasutuse osas pole ning igaüks võib paigaldada neid vastavalt maitsele , kuid üldiselt sobivad suuremad ja massiivsemad liistud p