Otse põhisisu juurde

Tapeedi saab värvirulliga seina tõmmata

Tavalise liimitava tapeedi ja värvi asemel võib nüüd seina panna ka vedeltapeedi. See on tapeet, mida müüakse pulbrina. Kodus segatakse see veega ja kantakse siis värvirulliga seinale.
Millega on tegu – kas ikkagi mingit sorti värviga või siiski tapeediga?
Vedeltapeet on siseinterjööri seinakate, mille koostisesse kuuluvad taimsed ja mineraalsed toormaterjalid, see on looduslik toode, 100% doksiliste ainete vaba ning lõhnatu. Vedeltapeet valmistatakse tselluloosi baasil lisades erinevaid aineid, mis annavad tapeedile vastavat värvi ja tekstuuri.
Vedeltapeete on aga ka "sulgedeta", näiteks jätavad mõned neist mulje, nagu oleks pabertapeet tükkideks hakitud ja seinale mätsitud, kolmandad meenutavad aga krohvi, kuid on siiski pehmed ning soojad nagu riie.
Talvel soojendav ja suvel värskendav – alati maksimaalselt loomulik
Vedeltapeet
Vedeltapeet on huvitav seinakattematerjal sisetöödeks: talvel soojendav ja suvel värskendav — alati maksimaalselt loomulik! Vedeltapeet sobib nii korterisse, kui ka bürooruumides. Materjal, tänu just oma loodussõbralikkusele, on eriti sobiv lastetubade viimistlemiseks.
Vedeltapeet isoleerib ekstreemselt hästi soojust ja akustikat, loob märkimisväärse tulemuse Teie mugavuses. Ta on valmistatud looduslikust puuvillast, mis on heli suurepärane korrektor ning mille tõttu on kasutajate seas tunnustust leidnud kui efektiivne akustika parandaja. Toote tulemiks ongi kõrgtasemeline helineelavus. Samuti puuvilla abil hoiab vedeltapeet toas kahe-kolme kraadi võrra kõrgemat temperatuuri.
Vedeltapeedi kattekiht on hingav, mis tähendab et toote alumine pind hingab, vabastades sealjuures ülemäärase niiskuse, mille tagajärjel loob tervislikuma elukeskkonna.

vedeltapeet-1 vedeltapeet-2 vedeltapeet-3 vedeltapeet-4 vedeltapeet-5 vedeltapeet-6
Vedeltapeedi paigaldamine on lihtne!
Toode on pakendis kasutamiseks valmis s.t. on pakendatud sideainega segatuna juba õigesse vahekorda, mis garanteerib perfektse sideaine koguse igale aluspinnale. Vedeltapeedi paigaldamine on äärmiselt lihtne, pulbriline segu lahustatakse vees kindlas vahekorras, seejärel segu kantakse seinale pahtellabida. Pealekandmisel silutakse massi mööda seina ühtlaselt laiali.
Vedeltapeediga kaetud pinda saab harjata, parandada ja vajadusel ka üle värvida. Lisaks on ka võimalus kate vanalt seinalt eemaldada niisutamise teel ja vajadusel ka järgmisele seinale kanda. Vedeltapeet kõlbab ka lakke, kuid see ei sobi vannituppa või niiskuse ruumi.

Populaarsed postitused sellest blogist

Tapeedimaailma trendid 2019

2019. aastal on moes julged värvidemängud! Värskeimad tapeeditrendid toovad meie seintele soojust ja rohelust, loodustoonides suured lehemotiivid, imitatsiooniefektid ja metalselt läikivad 3D-efektiga geomeetrilised mustrid. Looduse ilu ja rohelus Eelnevatel aastatel tõusutrendi alustanud roheline ja loodusetemaatika jätkub jõuliselt ka sel ja järgnevail aastail ning kandub looduse ilu jõuliselt siseruumidesse nii elustaimede kui lehemustriliste tapeetide näol. Tõeline hitt on suured palmi-, monstera- ja sõnajalalehed, botaaniline taimemuster. Ilma teevad pilttapeedid ! Sein kui üks suur maal - äärmiselt varieeruv ja isikupärane trend, mis teeb tühjast toast hetkega midagi erakordset! Kes ei taha oma seinu väga värvikirevaks muuta, leiab troopilisi lehti ka tagasihoidlikumates toonides. Fotol: tapeet Marburg CASUAL Aktuaalne on lopsakas rohelus ja looduse ilu kandumine väljast siseruumidesse nii elustaimede kui lehemustriliste tapeetide näol. Fotol: öko-stiilis tape

10 olulist nõuannet, et tapeetimine ei ebaõnnestuks

Tänapäevaste tapeetide mitmekesisus nõuab kvaliteetse tulemuse saamiseks spetsiifilisi teadmisi ja paigaldustehnikaid. Olenevalt aga tapeedi mustri- ja toa paigutuse keerukusest saab tapeetimistööd teha väga hästi või kohutavalt halvasti. Selles artiklis seletame Sulle, kuidas tapetseerida nagu proff . ① Tee kindlaks, millist tüüpi tapeediga on tegu ja kas liim kantakse tapeedile või otse seinale. Fliistapeedi puhul kantakse liim seinale. Kui liim kantakse tapeedile, siis on üldjuhul tegemist pabertapeedi või paber-vinüültapeediga, mis niiskust imades paisub. Oluline on tapeedirullil märgitud imamisaeg, mil tapeet saavutab maksimummõõtmed. Sa ju ei taha, et tapeet seinas edasi paisuks. ② Mõõda täpselt üle sein ja arvesta välja tapeedipaanide asukohad. Pea meeles, et tapeeti "juurde lõigata" ei saa. Seepärast jäta alati piisav varu. ③ Mida paremini on paigaldatud esimene tapeedipaan , seda lihtsam on teiste paanide paigaldus ja üleüldine töö kvaliteet. Paan tuleb