Otse põhisisu juurde

Tapeedi saab värvirulliga seina tõmmata

Tavalise liimitava tapeedi ja värvi asemel võib nüüd seina panna ka vedeltapeedi. See on tapeet, mida müüakse pulbrina. Kodus segatakse see veega ja kantakse siis värvirulliga seinale.
Millega on tegu – kas ikkagi mingit sorti värviga või siiski tapeediga?
Vedeltapeet on siseinterjööri seinakate, mille koostisesse kuuluvad taimsed ja mineraalsed toormaterjalid, see on looduslik toode, 100% doksiliste ainete vaba ning lõhnatu. Vedeltapeet valmistatakse tselluloosi baasil lisades erinevaid aineid, mis annavad tapeedile vastavat värvi ja tekstuuri.
Vedeltapeete on aga ka "sulgedeta", näiteks jätavad mõned neist mulje, nagu oleks pabertapeet tükkideks hakitud ja seinale mätsitud, kolmandad meenutavad aga krohvi, kuid on siiski pehmed ning soojad nagu riie.
Talvel soojendav ja suvel värskendav – alati maksimaalselt loomulik
Vedeltapeet
Vedeltapeet on huvitav seinakattematerjal sisetöödeks: talvel soojendav ja suvel värskendav — alati maksimaalselt loomulik! Vedeltapeet sobib nii korterisse, kui ka bürooruumides. Materjal, tänu just oma loodussõbralikkusele, on eriti sobiv lastetubade viimistlemiseks.
Vedeltapeet isoleerib ekstreemselt hästi soojust ja akustikat, loob märkimisväärse tulemuse Teie mugavuses. Ta on valmistatud looduslikust puuvillast, mis on heli suurepärane korrektor ning mille tõttu on kasutajate seas tunnustust leidnud kui efektiivne akustika parandaja. Toote tulemiks ongi kõrgtasemeline helineelavus. Samuti puuvilla abil hoiab vedeltapeet toas kahe-kolme kraadi võrra kõrgemat temperatuuri.
Vedeltapeedi kattekiht on hingav, mis tähendab et toote alumine pind hingab, vabastades sealjuures ülemäärase niiskuse, mille tagajärjel loob tervislikuma elukeskkonna.

vedeltapeet-1 vedeltapeet-2 vedeltapeet-3 vedeltapeet-4 vedeltapeet-5 vedeltapeet-6
Vedeltapeedi paigaldamine on lihtne!
Toode on pakendis kasutamiseks valmis s.t. on pakendatud sideainega segatuna juba õigesse vahekorda, mis garanteerib perfektse sideaine koguse igale aluspinnale. Vedeltapeedi paigaldamine on äärmiselt lihtne, pulbriline segu lahustatakse vees kindlas vahekorras, seejärel segu kantakse seinale pahtellabida. Pealekandmisel silutakse massi mööda seina ühtlaselt laiali.
Vedeltapeediga kaetud pinda saab harjata, parandada ja vajadusel ka üle värvida. Lisaks on ka võimalus kate vanalt seinalt eemaldada niisutamise teel ja vajadusel ka järgmisele seinale kanda. Vedeltapeet kõlbab ka lakke, kuid see ei sobi vannituppa või niiskuse ruumi.

Populaarsed postitused sellest blogist

10 olulist nõuannet, et tapeetimine ei ebaõnnestuks

Tänapäevaste tapeetide mitmekesisus nõuab kvaliteetse tulemuse saamiseks spetsiifilisi teadmisi ja paigaldustehnikaid. Olenevalt aga tapeedi mustri- ja toa paigutuse keerukusest saab tapeetimistööd teha väga hästi või kohutavalt halvasti. Selles artiklis seletame Sulle, kuidas tapetseerida nagu proff.


① Tee kindlaks, millist tüüpi tapeediga on tegu ja kas liim kantakse tapeedile või otse seinale. Fliistapeedi puhul kantakse liim seinale. Kui liim kantakse tapeedile, siis on üldjuhul tegemist pabertapeedi või paber-vinüültapeediga, mis niiskust imades paisub. Oluline on tapeedirullil märgitud imamisaeg, mil tapeet saavutab maksimummõõtmed. Sa ju ei taha, et tapeet seinas edasi paisuks.

②Mõõda täpselt üle sein ja arvesta välja tapeedipaanide asukohad. Pea meeles, et tapeeti "juurde lõigata" ei saa. Seepärast jäta alati piisav varu.

③ Mida paremini on paigaldatud esimene tapeedipaan, seda lihtsam on teiste paanide paigaldus ja üleüldine töö kvaliteet. Paan tuleb paigaldada sirgelt…

Tapeedibordüür sobib romantikutele

Bordüüriga ehitud seinad sobivad puumajja ja kõrgete lagedega ruumi, mõnes uues majas võivad need aga ka kohatult mõjuda.
"Tapeedibordüür sobib eelkõige väga kindla stiiliga ruumi. Romantilises interjööris, vanas majas ja lastetubades on sellised seinad omal kohal, kuid tänapäevases kipsplaadist seinte ja hiigelakendega ruumis mõjuvad sageli hoopis veidralt. Niisugusesse ruumi on hiljem näiteks raske sobitada tänapäevast napi joonega mööblit," arvab disainer Ivi Piho. Palju kasutatakse bordüüriga kaunistatud tapeete rootsi ja ka inglise stiilis maa- ja suvemajades. Niisugune kaht eri mustriga tapeeti siduv mustririba keset seina sobibki ennekõike vana või siis vanahõngulise mööbli juurde.
Kuid nagu öeldud – on veel kohti, kus seinu kaunistades võib mängulisem olla. Üks selline on kindlasti väikelapse tuba. Lapse tuba tapetseerides tasub poort panna laste silmade kõrgusele, seal on pulgavoodis oleval mudilasel või rüblikul mugav pilte uurida.Kui siiski tundub, et just teie …