Otse põhisisu juurde

Fototapeedi Ideal Decor paigaldusjuhend

Paberil fototapeedid Ideal DecorEnne IDEAL DECORi pabertapeedi kleepimist seinale on vaja kindlasti osad sobitada omavahel põrandal, sest seinale kleebitud fototapeedi puhul kaebusi ja reklamatsioone vastu ei võeta!

Aluspinna ettevalmistamine

Aluspind tuleb ette valmistada nii nagu tavalise tapeedigi puhul. Enne töö alustamist eemaldada vanad tapeedid. Siluda karedat kohad ning täita augud ja praod spetsiaalse parandusseguga. Liivapaberiga karestada õlivärviga kaetud pinnad. 💡Töö on lihtsam, kui aluspind on krunditud.

NB! Poorsed pinnad (pahtel, uus kips) vajavad kruntimist. Jälgida, et aluspind oleks puhas, kuiv ja sile.

Ettevalmistus enne fototapeedi paigaldamist

Liimi valmistamine: kasutada kaasas olevat tapeediliimi. Puista koostisosad külma vette ning sega 30 sekundit. Seejärel sega aeg-ajalt ning 3 minuti pärast liim on kasutusvalmis.

☝ Enne liimimist kontrolli mustrite omavahelist sobivust ja paigaldusjärjekorda. Kui selgub, et osad ei sobi omavahel, katkesta töö ning võta ühendust tapeedimüüjaga. Pea meeles, et liimitud tapeet ei kuulu ümbervahetamisele.

Esimene osa määrab ära kogu liimitud fototapeedi väljanägemise ning just sellest osast sõltub kõigi ülejaänud osade paigutus! Võrdle fototapeedi suurust seinaga, millele alustad kleepimist ja määra esimese osa võimalikult täpne asukoht. Selleks tõmmata seinale horisontaalne ja vertikaalne joon loodi, joonlaua ja pliiatsi abil.

Paan (plakat) tuleb katta liimiga ühtlaselt ja korralikult.  Jälgi, et ka servad oleksid korralikult liimiga kaetud. Paani ei tohi kokku voltida, samuti mitte lasta imbuda üle 1-2 minuti. Fototapeedi iga paan venib märgudes ca 5 mm pikemaks ja laiemaks.

💡 Pinnakihile sattunud liim eemalda koheselt külma vee ja puhta märja lapiga. Hilisem kuivanud liimi eemaldamine tapeedi pinnalt on võimatu.

Paigaldamine

Aseta esimene osa eelnevalt märgitud kohale, alustades alumisest reast vasakult. Järgnevad osad asetada serv servaga. Ülemised osad paigaldada samuti, alustades vasakult. Ülemine osade rida tuleb asetada 2-3 mm alumise rea peale, tagamaks pildil kujutatud mustri kokkusobivuse.

Paan, mis on valesti paigaldatud, tuleb koheselt ettevaatlikult eemaldada ja kiiresti uuesti paigaldada. Paani silumisel tuleb kasutada spetsiaalset rulli või tapeediharja, et eemaldada õhumullid ettevaatlikult suunaga paani keskelt äärte poole.
Pabertapeedi paigaldus: fototapeet Ideal Decor
Nagu näha pole tapeetimine raketiteadus ja kui järgite täpselt kasutusjuhendeid, saab sellega igaüks hakkama.


Kuivamine

Kuivamisaeg peab olema suhteliselt pikk, kuna liiga kiire kuvamine põhjustab servade lahtitulemist, samuti võivad fototapeedile tekkida praod. Seetõttu tuleb tapeet paigaldada toatemperatuuril (u 20°С). Talvel peab ruum olema köetud.
☝Tuuletõmbuse vältimiseks hoida aknad ja uksed kinni.

Populaarsed postitused sellest blogist

10 olulist nõuannet, et tapeetimine ei ebaõnnestuks

Tänapäevaste tapeetide mitmekesisus nõuab kvaliteetse tulemuse saamiseks spetsiifilisi teadmisi ja paigaldustehnikaid. Olenevalt aga tapeedi mustri- ja toa paigutuse keerukusest saab tapeetimistööd teha väga hästi või kohutavalt halvasti. Selles artiklis seletame Sulle, kuidas tapetseerida nagu proff.


① Tee kindlaks, millist tüüpi tapeediga on tegu ja kas liim kantakse tapeedile või otse seinale. Fliistapeedi puhul kantakse liim seinale. Kui liim kantakse tapeedile, siis on üldjuhul tegemist pabertapeedi või paber-vinüültapeediga, mis niiskust imades paisub. Oluline on tapeedirullil märgitud imamisaeg, mil tapeet saavutab maksimummõõtmed. Sa ju ei taha, et tapeet seinas edasi paisuks.

②Mõõda täpselt üle sein ja arvesta välja tapeedipaanide asukohad. Pea meeles, et tapeeti “juurde lõigata” ei saa. Seepärast jäta alati piisav varu.

③ Mida paremini on paigaldatud esimene tapeedipaan, seda lihtsam on teiste paanide paigaldus ja üleüldine töö kvaliteet. Paan tuleb paigaldada sirgelt ja soovit…

DIY: Kuidas paigaldada fototapeeti?

Kuidas paigaldada KOMAR fototapeeti?

1. Tarvikud Fototapeedi seinale panekuks läheb tarvis: ämbrit liimi segamisekspintslit liimi pealekandmisekstapeedinugamõõdulinti2.  Seinapinna ettevalmistamine Seinapind peab olema puhas, kuiv ja tasane. Pahteldada ebatasased pinnad. Karedad pinnad tuleb siledaks lihvida.Vana tapeet tuleb kindlasti eemaldada ja õlivärviga kaetud pind töödelda vastava ainega matiks.3.  Paigaldamise ettevalmistamine Poorsed pinnad vajavad kruntimist.Laotage fototapeet põrandale ettevalmistatud seina ette ja kontrollige, et muster läheks kokku.Võrrelge fototapeedi mõõtu seinamõõtudega. Kasutades abijooni mõõtke tapeedi koht seina keskele.
4. Tapetseerimine Alustage tapetseerimist kattes paan üleni liimiga.Pange paan kohe seinale kasutades abivahendina tapeediharja. Niiskumise aega ei ole vaja. Ärge murdke liimiga kaetud paani kokku, siis ei saa seda enam lahti. Paanid on niisuguses mõõdus, et neid saab kokku murdmata seinale panna.Kasutage pabertapeetidele sobivat pulber…

Tapeedi saab värvirulliga seina tõmmata

Tavalise liimitava tapeedi ja värvi asemel võib nüüd seina panna ka vedeltapeedi. See on tapeet, mida müüakse pulbrina. Kodus segatakse see veega ja kantakse siis värvirulliga seinale.
Millega on tegu – kas ikkagi mingit sorti värviga või siiski tapeediga?