Otse põhisisu juurde

Disainkleebised panevad kodu seinad elama

Sisustuskleebiste ehk dekoratiivkleebistega on lihtne ilmestada oma kodu huvitavate lahendustega ning saavutada uus ja stiilne tulemus ka ilma kalli ja aeganõudva remondita.

Dekoratiivkleebised on unikaalne ja lihtne viis ruumi aksendi lisamiseksOmanäoline kleebis toa seinal lisab kodule erksust ja loob uue atmosfääri

Veebileheküljel fiestadesign.ee/roommates pakutakse müüa Ameerika mingisuguseid valmis kleebiseid seinale, lakke või ükskõik millisesse kohta, kuhu tellija fantaasia küündib. Rikkalikus valikus on eri mõõtmetes ja disainiga kleebiseid. Kleebiste valik on väga lai! Eriti palju võimalusi on lastetoa kujundamiseks.


Kleebiseid saab tellida ka e-poest Tapeedipood.ee. Odavamad kleebised maksavad 15 € ning kallimad umbes 60 € suure komplekti eest.

Lihtsasti paigaldatavad ideed igasse ruumi


Kleebiseid saab kasutada väga erinevatel pindadel: seintel, lagedel, põrandatel, ustel ja lükandustel, klaasil, peeglitel… Paraku on ka pindu, millele kleebis pidama ei jää, nendeks on viimistlemata puit, reljeefne tapeet ning väga poorsed pinnad.

Populaarsed postitused sellest blogist

10 olulist nõuannet, et tapeetimine ei ebaõnnestuks

Tänapäevaste tapeetide mitmekesisus nõuab kvaliteetse tulemuse saamiseks spetsiifilisi teadmisi ja paigaldustehnikaid. Olenevalt aga tapeedi mustri- ja toa paigutuse keerukusest saab tapeetimistööd teha väga hästi või kohutavalt halvasti. Selles artiklis seletame Sulle, kuidas tapetseerida nagu proff.


① Tee kindlaks, millist tüüpi tapeediga on tegu ja kas liim kantakse tapeedile või otse seinale. Fliistapeedi puhul kantakse liim seinale. Kui liim kantakse tapeedile, siis on üldjuhul tegemist pabertapeedi või paber-vinüültapeediga, mis niiskust imades paisub. Oluline on tapeedirullil märgitud imamisaeg, mil tapeet saavutab maksimummõõtmed. Sa ju ei taha, et tapeet seinas edasi paisuks.

②Mõõda täpselt üle sein ja arvesta välja tapeedipaanide asukohad. Pea meeles, et tapeeti "juurde lõigata" ei saa. Seepärast jäta alati piisav varu.

③ Mida paremini on paigaldatud esimene tapeedipaan, seda lihtsam on teiste paanide paigaldus ja üleüldine töö kvaliteet. Paan tuleb paigaldada sirgelt…

Tapeedi saab värvirulliga seina tõmmata

Tavalise liimitava tapeedi ja värvi asemel võib nüüd seina panna ka vedeltapeedi. See on tapeet, mida müüakse pulbrina. Kodus segatakse see veega ja kantakse siis värvirulliga seinale.
Millega on tegu – kas ikkagi mingit sorti värviga või siiski tapeediga?

Tapeedibordüür sobib romantikutele

Bordüüriga ehitud seinad sobivad puumajja ja kõrgete lagedega ruumi, mõnes uues majas võivad need aga ka kohatult mõjuda.
"Tapeedibordüür sobib eelkõige väga kindla stiiliga ruumi. Romantilises interjööris, vanas majas ja lastetubades on sellised seinad omal kohal, kuid tänapäevases kipsplaadist seinte ja hiigelakendega ruumis mõjuvad sageli hoopis veidralt. Niisugusesse ruumi on hiljem näiteks raske sobitada tänapäevast napi joonega mööblit," arvab disainer Ivi Piho. Palju kasutatakse bordüüriga kaunistatud tapeete rootsi ja ka inglise stiilis maa- ja suvemajades. Niisugune kaht eri mustriga tapeeti siduv mustririba keset seina sobibki ennekõike vana või siis vanahõngulise mööbli juurde.
Kuid nagu öeldud – on veel kohti, kus seinu kaunistades võib mängulisem olla. Üks selline on kindlasti väikelapse tuba. Lapse tuba tapetseerides tasub poort panna laste silmade kõrgusele, seal on pulgavoodis oleval mudilasel või rüblikul mugav pilte uurida.Kui siiski tundub, et just teie …