Otse põhisisu juurde

Mida teha seintega?

Eluaset remontides või uuendades seisame dilemma ees: mida teha seintega? Kas värvida need üle või tapeetida?
Värvimine tundub kiirem ja lihtsam, tapeedid aga pakuvad laia materjalide, faktuuride ja mustrite valikut silmas pidades piiramatuid võimalusi.
  • Tapeetide atraktiivsed värvitoonid ja mustrid võimaldavad neid oma tahtmise järgi ühendada ning saavutada omapäraseid ja kordumatuid kompositsioone.
  • Tapeedid on ka praktilisemad. Aluspind ei pea olema perfektselt ette valmistatud, sest tapeet varjab suurepäraselt aluspinna pisipraod või ebatasasused.
  • Tapeet on ka hea soojustaja või summutaja, parandades ruumi akustikat.
Õige tapeedi valimine on raske töö
"Naine näeb tervikut – peale uue tapeedi ka kardinaid, vaipa, mööblit. Mees näeb kitsamalt, ainult tapeeti. Tavaliselt mees usaldab ikka naise vaistu ega vaidle talle vastu."
Ka vaist võib osutuda petlikuks, seetõttu on kvaliteetsete ja eksklusiivsete tapeetide puhul siiski õigem, kui enne valikut saaks tapeedinäidiseid vaadata toavalguses ja -interjööris.
Tapeedi ostmise kasuks otsustamisel peame arvesse võtma ruumi otstarvet, suurust ja kuju, mööbli ning dekoratiivkangaste tüüpi ja värvust, samuti elanike individuaalseid eelistusi. Lõpptulemus oleneb õigesti valitud tapeedi liigist ja mustrist.
Igale ruumile oma
Igale ruumile oma tapeetKööki, koridori ja esikusse, kus seinad on niisked ja vigastustele vastuvõtlikud soovitatakse pestavaid ja vastupidavaid tapeete.
Magamis- või elutuppa tapeete valides võib juhinduda vaid esteetilisest ja dekoratiivsest seisukohast ning isiklikest eelistustest. Tapeedi värvitooni ja mustri valmisel tuleb meeles pidada, et seinad peavad teiste sisustuselementide, st mööbli, kardinate ning vaibaga kokku sobima. Siinkohal tuleks järgida vastavaid reegleid värvitoonide valikul: parem on ühendada omavahel niisugused toonid, millel on teineteisega midagi ühist.
Kõige sagedamini tehtav viga on erinevatest värvigammadest pärit toonide kasutamine, mis võib lõppkokkuvõttes jätta korratu ja isegi kaootilise mulje. Lõpptulemus oleneb nii aluspinna asjatundlikust ettevalmistusest kui ka õigesti valitud tapeedi liigist ja mustrist.
tapeedid
Madalate lagede puhul annab ruumile kõrgust juurde vertikaalsete triipudega tapeet, võib kasutada ka poorte.
Väikeses ruumis olgu tapeedid heledad, see muudab ruumi visuaalselt suuremaks. Magamistoa teeb õdusamaks tumedam tapeet.
Mida tühjem tuba, seda ekstravagantsem-silmatorkavam võib olla tapeet.
Vali tapeet poodi minemata
Tapeedi valimiseks ei pea enam tundide kaupa poodide vahet jooksma ja riiulite vahel nõutult edasi-tagasi jalutama, valiku saab teha arvutis. Tapeedisalongi FiestaDesign veebilehel saab tutvuda tapeedivalikuga ning sobiva tapeedi leida. Kui sobiv tapeet leitud, tuleb lihtsalt meeldima hakanud tapeedi number üles kirjutada ja see poest ära tuua.

Tapeedivalik

Populaarsed postitused sellest blogist

10 olulist nõuannet, et tapeetimine ei ebaõnnestuks

Tänapäevaste tapeetide mitmekesisus nõuab kvaliteetse tulemuse saamiseks spetsiifilisi teadmisi ja paigaldustehnikaid. Olenevalt aga tapeedi mustri- ja toa paigutuse keerukusest saab tapeetimistööd teha väga hästi või kohutavalt halvasti. Selles artiklis seletame Sulle, kuidas tapetseerida nagu proff.


① Tee kindlaks, millist tüüpi tapeediga on tegu ja kas liim kantakse tapeedile või otse seinale. Fliistapeedi puhul kantakse liim seinale. Kui liim kantakse tapeedile, siis on üldjuhul tegemist pabertapeedi või paber-vinüültapeediga, mis niiskust imades paisub. Oluline on tapeedirullil märgitud imamisaeg, mil tapeet saavutab maksimummõõtmed. Sa ju ei taha, et tapeet seinas edasi paisuks.

②Mõõda täpselt üle sein ja arvesta välja tapeedipaanide asukohad. Pea meeles, et tapeeti “juurde lõigata” ei saa. Seepärast jäta alati piisav varu.

③ Mida paremini on paigaldatud esimene tapeedipaan, seda lihtsam on teiste paanide paigaldus ja üleüldine töö kvaliteet. Paan tuleb paigaldada sirgelt ja soovit…

DIY: Kuidas paigaldada fototapeeti?

Kuidas paigaldada KOMAR fototapeeti?

1. Tarvikud Fototapeedi seinale panekuks läheb tarvis: ämbrit liimi segamisekspintslit liimi pealekandmisekstapeedinugamõõdulinti2.  Seinapinna ettevalmistamine Seinapind peab olema puhas, kuiv ja tasane. Pahteldada ebatasased pinnad. Karedad pinnad tuleb siledaks lihvida.Vana tapeet tuleb kindlasti eemaldada ja õlivärviga kaetud pind töödelda vastava ainega matiks.3.  Paigaldamise ettevalmistamine Poorsed pinnad vajavad kruntimist.Laotage fototapeet põrandale ettevalmistatud seina ette ja kontrollige, et muster läheks kokku.Võrrelge fototapeedi mõõtu seinamõõtudega. Kasutades abijooni mõõtke tapeedi koht seina keskele.
4. Tapetseerimine Alustage tapetseerimist kattes paan üleni liimiga.Pange paan kohe seinale kasutades abivahendina tapeediharja. Niiskumise aega ei ole vaja. Ärge murdke liimiga kaetud paani kokku, siis ei saa seda enam lahti. Paanid on niisuguses mõõdus, et neid saab kokku murdmata seinale panna.Kasutage pabertapeetidele sobivat pulber…

Tapeedi saab värvirulliga seina tõmmata

Tavalise liimitava tapeedi ja värvi asemel võib nüüd seina panna ka vedeltapeedi. See on tapeet, mida müüakse pulbrina. Kodus segatakse see veega ja kantakse siis värvirulliga seinale.
Millega on tegu – kas ikkagi mingit sorti värviga või siiski tapeediga?