Otse põhisisu juurde

Tapeedibordüür sobib romantikutele

Bordüüriga ehitud seinad sobivad puumajja ja kõrgete lagedega ruumi, mõnes uues majas võivad need aga ka kohatult mõjuda.
"Tapeedibordüür sobib eelkõige väga kindla stiiliga ruumi. Romantilises interjööris, vanas majas ja lastetubades on sellised seinad omal kohal, kuid tänapäevases kipsplaadist seinte ja hiigelakendega ruumis mõjuvad sageli hoopis veidralt. Niisugusesse ruumi on hiljem näiteks raske sobitada tänapäevast napi joonega mööblit," arvab disainer Ivi Piho.
Palju kasutatakse bordüüriga kaunistatud tapeete rootsi ja ka inglise stiilis maa- ja suvemajades. Niisugune kaht eri mustriga tapeeti siduv mustririba keset seina sobibki ennekõike vana või siis vanahõngulise mööbli juurde.
Kuid nagu öeldud – on veel kohti, kus seinu kaunistades võib mängulisem olla. Üks selline on kindlasti väikelapse tuba. Lapse tuba tapetseerides tasub poort panna laste silmade kõrgusele, seal on pulgavoodis oleval mudilasel või rüblikul mugav pilte uurida.

bordüür tapeedile bordüür tapeedile bordüür tapeedile tapeedibordüür tapeedi bordüür tapeedibordüür bordüür tapeedile tapeedi porte bordüür bordüür bordüür tapeedile


Kui siiski tundub, et just teie koju või suvilasse sobiks bordüür hästi, võiks seda kasutada pigem lae all. Lisaks silmailule on sellel ka praktiline väärtus: mõnikord ei jookse põrand otse või ei õnnestu ülemist tapeediserva kenasti lõigata, siis on hea seda laealuse bordüüriga viimistleda.
Tasub meeles pidada, et keset seina paigutatud bordüür muudab ruumi optiliselt madalamaks, ning just selletõttu sobib see pigem kõrgete lagedega avarasse ruumi. Bordüüri saab kasutada ka värvitud seinal.
Espak'i müügijuhi Viljar Sumeri sõnul ostavad eestlased viimastel aastatel tapeete järjest enam ning pole märgata, et bordüüridki oleks moest läinud. Sageli kasutavad inimesed meelsasti tootjate välja pakutud bordüüri ja tapeedi komplekte. Aga ka Sumeri jutu järgi valivad inimesed palju bordüüre lastetoa seinu kaunistama ning kõige popimad tunduvad olevat klassikalised mõmmide ja muude armsate olevustega mustrid.
Bordüür on küllaltki pretensioonikas detail, mis tahab enda ümber palju vaba ruumi. Kui poordiga kaunistatud seinu peidavad kõikjal kapid, peeglid ning kummutid ning hoolega valitud kaunis bordüürimuster vaid siin-seal vilgub, pole asjal mõtet.

Populaarsed postitused sellest blogist

Tapeedi saab värvirulliga seina tõmmata

Tavalise liimitava tapeedi ja värvi asemel võib nüüd seina panna ka vedeltapeedi. See on tapeet, mida müüakse pulbrina. Kodus segatakse see veega ja kantakse siis värvirulliga seinale.
Millega on tegu – kas ikkagi mingit sorti värviga või siiski tapeediga?

10 olulist nõuannet, et tapeetimine ei ebaõnnestuks

Tänapäevaste tapeetide mitmekesisus nõuab kvaliteetse tulemuse saamiseks spetsiifilisi teadmisi ja paigaldustehnikaid. Olenevalt aga tapeedi mustri- ja toa paigutuse keerukusest saab tapeetimistööd teha väga hästi või kohutavalt halvasti. Selles artiklis seletame Sulle, kuidas tapetseerida nagu proff.


① Tee kindlaks, millist tüüpi tapeediga on tegu ja kas liim kantakse tapeedile või otse seinale. Fliistapeedi puhul kantakse liim seinale. Kui liim kantakse tapeedile, siis on üldjuhul tegemist pabertapeedi või paber-vinüültapeediga, mis niiskust imades paisub. Oluline on tapeedirullil märgitud imamisaeg, mil tapeet saavutab maksimummõõtmed. Sa ju ei taha, et tapeet seinas edasi paisuks.

②Mõõda täpselt üle sein ja arvesta välja tapeedipaanide asukohad. Pea meeles, et tapeeti "juurde lõigata" ei saa. Seepärast jäta alati piisav varu.

③ Mida paremini on paigaldatud esimene tapeedipaan, seda lihtsam on teiste paanide paigaldus ja üleüldine töö kvaliteet. Paan tuleb paigaldada sirgelt…