Otse põhisisu juurde

Tapeedikollekstioon ASTORIA

Astoria on Manhatteni Kesklinna art deco pühamu, mis on kuulus glamuuri ja luksuse ikoon. Oma loomisest peale on see suurustav hotell olnud poliitika ja meelelahutuse teerajajate lemmik ning on
endiselt üks maailma prestiižikamaid hotelle. Avastage see möödunud sajandi alguse stiilist inspireeritud elegants, mis on andnud oma kuninglikkuse ja külluslikkusega näo sellele kollektsiooni seinakatetele.

ANTIQUITY (Muinsus)

Tapeet // ANTIQUITY

Ühe sõnaga... jalustrabav! Märkimisväärselt mõjukas ja klassikaliselt stiilne, uhkeldab see tapeet disaini sügavuse ja kontrastsete värvidega. See tavatult suure filigree muster on eksootiliste
elementidega tänapäevane versioon traditsioonilisest kunstist.
Kuue paleti seas on ka kreemjate ääristega metallik kuldne; või valgega elevandiluu pärlikarva; samuti ka sügava meresinisega kahvatuvalge.

ASCENDING KEY (Langev meander)

Tapeet // ASCENDING KEY

Selle üleni geomeetrilise modernses võtmes mustri inspiratsiooniks on klassikaline meander-muster ehk Kreeka ornament. Sentimeetri laiused diagonaalsed ristuvad jooned moodustavad meeliunustava labürindi mustri, millele lisaks on horisontaalsed varjundite variatsioonid ning näpuotsaga läiget.
Variatsioonide hulka kuuluvad salvei rohelise, pajurohelise, kreemja ja tellisepunase kombinatsioon;
või valige antiikselt kulne, kreemjas ja hall; või veel kolme paleti vahel. Sobitage paari Fragrant Garden Scenic mudeli või mõnega selle kollektsiooni sobivatest rohukanga seinakatetest.

CONTEMPO SCROLL (Moodne spiraal)

Tapeet // CONTEMPO SCROLL

Kutsuge seda nurgeliseks labürindiks või stiliseeritud Kreeka võtmeks, on see klassikaline motiiv pööratud 21. sajandi geomeetriliseks spiraaliks. Sentimeetrilaiused labürindi seinad lasuvad põnevust lisavate horisontaalsete uuretega siidisel taustal.
Seitsme paleti seas on kuldne korallpunasel; või väärishõbe elevandiluul. Kombineerige ideaalseks pratneriks loodud Fine Silk Texture mudeliga.

DELA WAVES / Dela lained

Tapeet // DELA WAVES

Selle tapeedi hurmavad triibud koosnevad stiliseeritud Aasia pilvedest. See väike disain on avatud, pitsiline ja saadaval kuues paletis, sealhulgas kuldne beeži ja kreemjaga; või helehall valge ja
kuldsete tähnidega tumehalliga.
Potentsiaalsed kaaslased on Dreamest ja Fine Silk Texture mudelid või mõni selle kollektsiooni
sobivatest rohukanga seinakatetest.

DREAMEST (Iidne unistus)

Tapeet // DREAMEST

Eriskummalise kombinatsioonina traditsioonilisest brokaadist ja kaasaegsest botaanilisest joonistusest sobib see ainukordne disain mõlemasse maailma. Suured tõstetud lilled ja lehed näevad välja kui tihke pits, mis on kinnitatud võrele. Samal ajal asetseb lihtne väät ühevärvilise, mõnikord metalselt helkiva kaare taustal.
Valida on seitsme versiooni seast, sealhulgas hurmaa-oranž beeži ja rohkeaspruuniga; või võikollane hõbeda ja kreemjaga. Kasutage koos Dela Waves mudeliga.

FRAGRANT GARDEN SCENIC (Lõhnav aed)

Tapeet // FRAGRANT GARDEN SCENIC

Ornitoloogid soovitavad! Sellel disainil kasutatakse igasuguseid lindude ja veelindude parvi vesisele platsile, kus noogutavad rohukõrred ja õitsevad puud. Sellee realistlik tekstuur ja summutatud värvid jäljendab ideaalselt trükitud linast riiet, samas kui okslikud tüved vihjavad Aasia mõjudele.
Kasutage koos Ascending Key, Dela Waves mudelite mõnega selle kollektsiooni sobivatest rohukanga seinakatetest.

SILK TRELLIS (Siidist võre)

Tapeet // SILK TRELLIS

Klassikaline araabiapärane motiiv moodustab sirgete uuretega siidisarnasel taustal sibultorni suureks paisutatud mustri.Suur tõstetud metalliku tindiga trükk on tekstuuriga, et paistaks ajahamba puretud ja rõhutaks selle ilu. Saadaval on viis erinevat variatsiooni, nende seas indigo ja kuldsega chai lattel; või metallik kuld koos akvamariiniga elevandiluul.
Proovige seda paaris Vintage Garden ja Fine Silk Texture mudelitega.

VICTORIA (Viktoriaanlik ilu)

Tapeet // VICTORIA

See vaoshoidmatu disainiga tapeet on viktoriaanliku ajastu tunnete tänapäevastes värvitoonides, millest osad on kumavate läigetega, uuestisünni tulemus. Need ülepaisutatud lilled ja lehed moodustavad suuremõõdulise tõstetud vertikaalse mustri õrnalt kirjul taustal. Viie paleti seas on indigo-sinine südaöö sininega elavhõbedal taustal; või tume šokolaad röstitud mandlitega hurmaa-oranžil taustal.
Kasutage paaris Scala Stripe sobivate palettidega.

VINTAGE GARDEN (Vanaaegne aed)

Tapeet // VINTAGE GARDEN

Valige erksate värvide ja neutraalse paleti vahel - mõlemal juhul toob see disain õue tuppa, luues imeilusa lillelise väljapaneku. Kunstiliselt esitatud elusuuruses sirelid ja pojengid õitsevad graatsiliselt keerdunud saladuste aia okstel. Teile on valimiseks südaöö sinine erkroosade ja punaste lilledega; või armsad roosad ja koralsed varjundid hallidega kreemjal taustal; ning lisaks veel kolm
värvikombinatsiooni.
Kasutage seda sügavust loovat tapeeti koos Dela Waves ja Fine Silk Texture mudelitega või mõnega selle kollektsiooni rohukanga seinakatetest.

~~~~~ ⚜ ~~~~~

Disaintapeedi kollektsiooniga ASTORIA saab lähemalt tutvuda tapeedisalongis FIESTADESIGN (Tallinn, Kadaka tee 70C) või aadressil fiestadesign.ee/tapeet.

Populaarsed postitused sellest blogist

10 olulist nõuannet, et tapeetimine ei ebaõnnestuks

Tänapäevaste tapeetide mitmekesisus nõuab kvaliteetse tulemuse saamiseks spetsiifilisi teadmisi ja paigaldustehnikaid. Olenevalt aga tapeedi mustri- ja toa paigutuse keerukusest saab tapeetimistööd teha väga hästi või kohutavalt halvasti. Selles artiklis seletame Sulle, kuidas tapetseerida nagu proff.


① Tee kindlaks, millist tüüpi tapeediga on tegu ja kas liim kantakse tapeedile või otse seinale. Fliistapeedi puhul kantakse liim seinale. Kui liim kantakse tapeedile, siis on üldjuhul tegemist pabertapeedi või paber-vinüültapeediga, mis niiskust imades paisub. Oluline on tapeedirullil märgitud imamisaeg, mil tapeet saavutab maksimummõõtmed. Sa ju ei taha, et tapeet seinas edasi paisuks.

②Mõõda täpselt üle sein ja arvesta välja tapeedipaanide asukohad. Pea meeles, et tapeeti "juurde lõigata" ei saa. Seepärast jäta alati piisav varu.

③ Mida paremini on paigaldatud esimene tapeedipaan, seda lihtsam on teiste paanide paigaldus ja üleüldine töö kvaliteet. Paan tuleb paigaldada sirgelt…

Tapeedi saab värvirulliga seina tõmmata

Tavalise liimitava tapeedi ja värvi asemel võib nüüd seina panna ka vedeltapeedi. See on tapeet, mida müüakse pulbrina. Kodus segatakse see veega ja kantakse siis värvirulliga seinale.
Millega on tegu – kas ikkagi mingit sorti värviga või siiski tapeediga?

Tapeedibordüür sobib romantikutele

Bordüüriga ehitud seinad sobivad puumajja ja kõrgete lagedega ruumi, mõnes uues majas võivad need aga ka kohatult mõjuda.
"Tapeedibordüür sobib eelkõige väga kindla stiiliga ruumi. Romantilises interjööris, vanas majas ja lastetubades on sellised seinad omal kohal, kuid tänapäevases kipsplaadist seinte ja hiigelakendega ruumis mõjuvad sageli hoopis veidralt. Niisugusesse ruumi on hiljem näiteks raske sobitada tänapäevast napi joonega mööblit," arvab disainer Ivi Piho. Palju kasutatakse bordüüriga kaunistatud tapeete rootsi ja ka inglise stiilis maa- ja suvemajades. Niisugune kaht eri mustriga tapeeti siduv mustririba keset seina sobibki ennekõike vana või siis vanahõngulise mööbli juurde.
Kuid nagu öeldud – on veel kohti, kus seinu kaunistades võib mängulisem olla. Üks selline on kindlasti väikelapse tuba. Lapse tuba tapetseerides tasub poort panna laste silmade kõrgusele, seal on pulgavoodis oleval mudilasel või rüblikul mugav pilte uurida.Kui siiski tundub, et just teie …