Otse põhisisu juurde

Tapeedikollektsioon WILLIAMSBURG III

"Trend meets tradition"


TAZEWELL DAMASK

Tapeet / TAZEWELL DAMASK

See armas lilleline tapeet on inspireeritud Prantsusmaal umbes 1720. a. kootud damaskuse siidist.
Selle asümmeetriline muster on näide varajase rokokoo disainist, mis oli 18. sajandi keskpaigas prantslaste lemmikuks. Kuus värvipaletti, mis koosnevad matt-toonis mustrist ja sädelevast metallvärvi põhjast, paeluvad hubasusega ning sobivad nii ameti- kui ka puhkeruumidesse.

BARRAUD EMBROIDERY

Tapeet // BARRAUD EMBROIDERY

Tapeedi tekstuurne geomeetria on inspireeritud hiina portselani ja 18. sajandist pärit Staffordshire keraamika pitsilistest nikerdustest.
Kuus ilusat värvi võimendavad struktuurset võremustrit, mida soojendavad filigraansed õmblustikandid.

MONROE MEDALLION

Tapeet // MONROE MEDALLION

See võluv medaljonidisain on inspireeritud Inglismaal või Ameerikas umbes 1820. a. (ajal, mil presidendiks oli James Monroe) riidele trükitud rombimustrist. Uue, kaasaegse klassika põhimustris näeme delikaatselt esiletõstetud ja kergesti sobitatavaid õie- ja lehemotiive.
Saadaval kuus erinevat värvipaletti.

GARDEN FOLLIES (“Aiafantaasia”)

Tapeet // GARDEN FOLLIES

Need fantastilised lehtlad, aiapaviljonid, maastikukujunduse elemendid ja aiamööbel leiti ühest Koloniaal-Williamsburgi raamatukogu 19. sajandi algusaastate haruldasest raamatust.
Arhitektuurikunsti imede väljapanek on saadaval kolmes värvitoonis.

SOMERSET STRIÉ, SOMERSET STRIÉ STRIPE

Tapeet // SOMERSET STRIÉ STRIPE

See peenmuster on inspireeritud umbes 1725-1750. a. siidist ja linasest lõimest kootud triibulisest kangast. Iga triip neljas värvipaletis täiendab ja toetab värvide vahel moodustuvaid mustreid.

SOMERSET STRIÉ STRIPE (Sooniline triipmuster): see Somerset Striė veidi julgem alternatiiv rõhutab ruumi tugevust ja kõrgust. Nagu seeriakaaslane, on ka see triipmuster saadaval neljas värvipaletis.

DAVENPORT DIAMOND (Davenporti teemant)  

Tapeet // DAVENPORT DIAMOND

Selle tapeedi ilus geomeetria on inspireeritud ühe Koloniaal-Williamsburgi kogus oleva antiikse raamatu sisekülje poogna mustrist. York Wallcoveringsi unikaalne trükitehnoloogia annab mustrile
kolmemõõtmelise efekti. 
Saadaval kuues värvitoonis.

GAINSBOROUGH

Tapeet // GAINSBOROUGH

See Jacobean stiilis lillemuster on inspireeritud Uus-Inglismaal umbes 1750. a. varspistes tikitud voodikardinatest. Iseloomulike mitmevärviliste niitidega tikitud varred, keerdmotiivid ja lillemuster
tõlgendatuna kaasaegse geomeetria vormis tänapäevasteks rakendusteks viies elavas värvipaletis.

HAMPTON SCROLL

Tapeet // HAMPTON SCROLL

Williamsburgi kuberneri palee julges barokkstiilis raudväravad inspireerisid selle mustri tikitud keerdmotiive. Armas, tugev ja tekstuurne muster väljendab ajaloolise ja tänapäevase ühekssaamist. 
Saadaval kuues „traditsioonile vastava trendi“ värvipaletis.

GEORGIAN GEO

Tapeet // GEORGIAN GEO

Algselt populaarsed Vanas Roomas, taaselustatud Inglismaal 18. sajandil - kaheksanurksed ornamentmustrid on ajatud. Klassikaline Georgia disain annab igale ruumile viimistletud ilme.
Saadaval seitsmes värvitoonis.

TANJIB EMBROIDERY

Tapeet / TANJIB EMBROIDERY

"Tanjib" viitab ornamentmotiivile, mida kasutati keeruliste India sintti-kangaste kaunistamiseks. Seda mustrit on leitud ka paljudel Koloniaal-Williamsburgi kogudes leiduvatel 18. saj. hiina ja inglise portselanist esemetel, mis viitab selle disaini globaalsele iseloomule.

LAMERIE LATTICE

Tapeet // LAMERIE LATTICE

See võrgumuster sarnaneb Londonis 1740. a. valmistatud hõbedase kootud puuviljakorviga Koloniaal-Williamsburgi kogudes. Pindakattev võre tugevdavad metalsed tinditäpid.
Saadaval viies värvipaletis, sealhulgas hurmaa ja meresinine.


~~~~~ ⚜ ~~~~~

Disaintapeedi kollektsiooniga Williamsburg III saab lähemalt tutvuda tapeedisalongis FIESTADESIGN (Tallinn, Kadaka tee 70C) või aadressil fiestadesign.ee/tapeet.

Populaarsed postitused sellest blogist

10 olulist nõuannet, et tapeetimine ei ebaõnnestuks

Tänapäevaste tapeetide mitmekesisus nõuab kvaliteetse tulemuse saamiseks spetsiifilisi teadmisi ja paigaldustehnikaid. Olenevalt aga tapeedi mustri- ja toa paigutuse keerukusest saab tapeetimistööd teha väga hästi või kohutavalt halvasti. Selles artiklis seletame Sulle, kuidas tapetseerida nagu proff.


① Tee kindlaks, millist tüüpi tapeediga on tegu ja kas liim kantakse tapeedile või otse seinale. Fliistapeedi puhul kantakse liim seinale. Kui liim kantakse tapeedile, siis on üldjuhul tegemist pabertapeedi või paber-vinüültapeediga, mis niiskust imades paisub. Oluline on tapeedirullil märgitud imamisaeg, mil tapeet saavutab maksimummõõtmed. Sa ju ei taha, et tapeet seinas edasi paisuks.

②Mõõda täpselt üle sein ja arvesta välja tapeedipaanide asukohad. Pea meeles, et tapeeti "juurde lõigata" ei saa. Seepärast jäta alati piisav varu.

③ Mida paremini on paigaldatud esimene tapeedipaan, seda lihtsam on teiste paanide paigaldus ja üleüldine töö kvaliteet. Paan tuleb paigaldada sirgelt…

Tapeedi saab värvirulliga seina tõmmata

Tavalise liimitava tapeedi ja värvi asemel võib nüüd seina panna ka vedeltapeedi. See on tapeet, mida müüakse pulbrina. Kodus segatakse see veega ja kantakse siis värvirulliga seinale.
Millega on tegu – kas ikkagi mingit sorti värviga või siiski tapeediga?

Tapeedibordüür sobib romantikutele

Bordüüriga ehitud seinad sobivad puumajja ja kõrgete lagedega ruumi, mõnes uues majas võivad need aga ka kohatult mõjuda.
"Tapeedibordüür sobib eelkõige väga kindla stiiliga ruumi. Romantilises interjööris, vanas majas ja lastetubades on sellised seinad omal kohal, kuid tänapäevases kipsplaadist seinte ja hiigelakendega ruumis mõjuvad sageli hoopis veidralt. Niisugusesse ruumi on hiljem näiteks raske sobitada tänapäevast napi joonega mööblit," arvab disainer Ivi Piho. Palju kasutatakse bordüüriga kaunistatud tapeete rootsi ja ka inglise stiilis maa- ja suvemajades. Niisugune kaht eri mustriga tapeeti siduv mustririba keset seina sobibki ennekõike vana või siis vanahõngulise mööbli juurde.
Kuid nagu öeldud – on veel kohti, kus seinu kaunistades võib mängulisem olla. Üks selline on kindlasti väikelapse tuba. Lapse tuba tapetseerides tasub poort panna laste silmade kõrgusele, seal on pulgavoodis oleval mudilasel või rüblikul mugav pilte uurida.Kui siiski tundub, et just teie …