Otse põhisisu juurde

Jalgpalliteemaline tuba spordipoisile

Poisi tuppa õige motiivi otsimisel võiks kindlasti kaaluda sporditeemat. Jalgpall on kahtlemata armastatuim spordiala. Leidub aga ka palju teisi poppe alasid nagu  korvpall, autoralli, motokross, Vormel 1, purjetamine jms.

Jalgpalliväljak lastetoas
Jalgpall on kahtlemata armastatuim spordiala

Kuidas aga lastetuppa värskust tuua ning spordimotiivi interjööris kõige paremini kujutada? Vaatame, kuidas sisustada jalgpalliteemalist tuba. Tasub arvesse võtta, et sõna “jalgpall” sisaldab lisaks selle tähendusele ka konkreetseid spordiklubisid, iidoleid, parimaid mängijaid ja ohtralt fännividinaid, nagu sallid, särgid või isegi voodipesu, ja palju muud. Kui lähtume toa sisustamisel ühest kindlast jalgpalliklubist, siis kindlasti peaks see olema lapse lemmikklubi.

Kui lemmikklubi on teada, tasub pöörata tähelepanu sellele, kuidas valitud motiivi mööblil või ruumis kõige paremini esile tuua. Väiksemad seemed, nagu voodipesu, jalgpallid või särgid on head kujunduselemendid. Lemmikklubi temaatika kasutamine spordile pühendunud lapse toas on lapsele kindlasti meeltmööda üllatus. Sealjuures soovitame motiivi kasutada mõistlikkuse piires ja hoida ruumis tagasihoidlikku joont.

Staadion, jalgpalliväljak ja -värav 

Tasub kaaluda jalgpalliväljaku või -värava lisamist interjööri. Näiteks ühte seina teha jalgpalliväljak, seinakatteks sobib hästi vedeltapeet (ehk dekoratiivkrohv), mis on tervisesõbralik materjal ning sobib ideaalselt ka allergikutele. Vedeltapeedi omadused lasevad ruumil hingata, tagades toaõhus normaalse niiskustaseme ja temperatuuri, tekitades loomuliku ventilatsiooni efekti. Üks vedeltapeetide suuri eeliseid on ka nende antistaatilisus, mistõttu ei jää pinnad tolmu koguma.

Jalgpallväljak vedeltapeediga
Jalgpalliteemaline tuba vedeltapeediga. Vinge idee lastetoa jaoks, mis sobib jalgpallihuvilise tuppa suurepäraselt!

Jalgpalliväljak vedeltapeediga


Spordimotiiviga interjööri loomine mõjub hästi ka näiteks isa-poja suhtele. Seega võikski motiivi valimine olla perekeskne, nii et igaüks saab oma arvamust avaldada.

Fototapeet jalgpalluriga
Fototapeet Komar 8-953 Street Soccer (368×254cm)

Sporditeemaline lastutuba
Lastetoa tapeet Growing Up KIDS #BT2959 Linen Stripe, porte #GK8840BD Go After Your Goal

Sporditeemaline lastutuba
Lastetoa tapeet Cool Kids #KD1810 SoccerSporditeemaline lastutuba
Lastetoa tapeet Growing Up KIDS #GK8808 Live For Adventure, #GK8815 Owen, porte #GK8800BD Roll With It

Sporditeemaline lastutuba
Lastetoa tapeet Cool Kids #KS2438 Wide Stripe, porte #KS2320BD Race Car

Sporditeemaline lastutuba
Lastetoa tapeet Cool Kids #KS2325 Race Car Gauges
Sporditeemaline lastutuba
Sisustuskleebis #RMK2573GM - Men´s Hockey Champion, #RMK2571GM - Men´s Basketball Champion


Vt. lisaks:

Vedeltapeedid (dekoratiivkrohvid) Silk Plaster
Sisustuskleebised RoomMates
Fototapeedid Komar


Populaarsed postitused sellest blogist

10 olulist nõuannet, et tapeetimine ei ebaõnnestuks

Tänapäevaste tapeetide mitmekesisus nõuab kvaliteetse tulemuse saamiseks spetsiifilisi teadmisi ja paigaldustehnikaid. Olenevalt aga tapeedi mustri- ja toa paigutuse keerukusest saab tapeetimistööd teha väga hästi või kohutavalt halvasti. Selles artiklis seletame Sulle, kuidas tapetseerida nagu proff.


① Tee kindlaks, millist tüüpi tapeediga on tegu ja kas liim kantakse tapeedile või otse seinale. Fliistapeedi puhul kantakse liim seinale. Kui liim kantakse tapeedile, siis on üldjuhul tegemist pabertapeedi või paber-vinüültapeediga, mis niiskust imades paisub. Oluline on tapeedirullil märgitud imamisaeg, mil tapeet saavutab maksimummõõtmed. Sa ju ei taha, et tapeet seinas edasi paisuks.

②Mõõda täpselt üle sein ja arvesta välja tapeedipaanide asukohad. Pea meeles, et tapeeti "juurde lõigata" ei saa. Seepärast jäta alati piisav varu.

③ Mida paremini on paigaldatud esimene tapeedipaan, seda lihtsam on teiste paanide paigaldus ja üleüldine töö kvaliteet. Paan tuleb paigaldada sirgelt…

Tapeedi saab värvirulliga seina tõmmata

Tavalise liimitava tapeedi ja värvi asemel võib nüüd seina panna ka vedeltapeedi. See on tapeet, mida müüakse pulbrina. Kodus segatakse see veega ja kantakse siis värvirulliga seinale.
Millega on tegu – kas ikkagi mingit sorti värviga või siiski tapeediga?

Tapeedibordüür sobib romantikutele

Bordüüriga ehitud seinad sobivad puumajja ja kõrgete lagedega ruumi, mõnes uues majas võivad need aga ka kohatult mõjuda.
"Tapeedibordüür sobib eelkõige väga kindla stiiliga ruumi. Romantilises interjööris, vanas majas ja lastetubades on sellised seinad omal kohal, kuid tänapäevases kipsplaadist seinte ja hiigelakendega ruumis mõjuvad sageli hoopis veidralt. Niisugusesse ruumi on hiljem näiteks raske sobitada tänapäevast napi joonega mööblit," arvab disainer Ivi Piho. Palju kasutatakse bordüüriga kaunistatud tapeete rootsi ja ka inglise stiilis maa- ja suvemajades. Niisugune kaht eri mustriga tapeeti siduv mustririba keset seina sobibki ennekõike vana või siis vanahõngulise mööbli juurde.
Kuid nagu öeldud – on veel kohti, kus seinu kaunistades võib mängulisem olla. Üks selline on kindlasti väikelapse tuba. Lapse tuba tapetseerides tasub poort panna laste silmade kõrgusele, seal on pulgavoodis oleval mudilasel või rüblikul mugav pilte uurida.Kui siiski tundub, et just teie …