Otse põhisisu juurde

Värvitoonid, mida Eesti sisearhitektid kõige enam armastavad

Värv on sisekujunduses ruumi üks põhielemente. Isegi kui seinad on lihtsalt valged, on see mõjus ja tervitab sisenejat esmalt. Uurisime sisearhitektidelt, milline värvitoon neid kõige enam inspireerib ja miks just see üks ning ainus.

värvitoonidvärvitoonid

Ivi Piho: Kui peaks ainult kahte valima, siis valge valge ja veinipunane. Valgega sobivad kõik teised toonid. Peale puhta valge, on valgel toonil varjundeid-soojad ja külmad. Valgete seintega ruumis ei teki ülekujundatuse tunnet ja materjalid pääsevad mõjule. On ka heaks taustaks kunstile-maalidele. Veinipunane täidab suurt tühja ruumi, kus ei pea kartma, et tume toon muudab ruumi väiksemaks.
Kärt Tähema: Minu lemmikvärv on interjööris valge, see nagu puhas lõuend, mille saad oma loominguga täita. Valge loob neutraalse samas puhta, särava ja avara pinna. Valge on vastupidiselt mustale peegeldaja ja peegeldab silmale kogu värvispektrit. Ajaloos on tuntud valge ka kui rahu värvina, seega peaks puhas pind looma ka rahulikuma atmosfääri.
 

Lilia Kristianson: Emotsionaalse natuurina on värvtooni valik minu kui sisearhitekti jaoks kindlasti üks eneseväljendusviisidest ning iga loomeprotsessi tulemust silmas pidades oluline detail.
Värvigamma lõplik valik sõltub muidugi paljuski konkreetsest interjöörist, kontseptsioonist, kliendist ja disainimaailma üldistest suundadest. Sümpaatseid värvitoone on olnud läbi aegade erinevaid ja eks see lemmik sõltub ka sellest, millisest siseviimistlusmaterjalist või tekstuurist konkreetselt jutt. Aktsendina meeldivad kord jõulisemad vääriskivide toonid, kord pehmed murtud toonid. Aga siiski läbi aegade kuulub süda valgele toonile. Valget mõni ei peagi värviks, minu jaoks on see aga üks ilusamaid värvitoone, millel on palju eri varjundeid ning mille taustal tulevad esile kõik teised.
Anita Karma: Minu valik on roheline. Kummalisel kombel tuleb selle peale paljudele silme ette roheline foorituli või hoopis neoonroheline marker. Ja palju kurdetakse, et rohelise värviga ju midagi ei sobi. Need on hetked, kui soovin võtta kliendil kinni käest ja viia lähimasse lillepoodi või võimalusel suvisesse õitsvatest lilledest pungil parki. Mõnikord olen seda ka teinud... Kui vaadelda lähemalt erinevaid taimi ja lilli, siis võib märgata, et pea kõigil on varred rohelised ja õite värvispekter on lõputu. Roheline sobib valge, kollase, roosa, pruuni, musta, oranži ja paljude teiste värvidega ehk tegelikkuses iga värvitooniga. See loomulikult ei tähenda, et kogu interjöör peaks olema võõbatud roheliseks, piisab vaid mõnest aktsendist, seinast või kompositsioonist. Soovitan kasutada mahedat sambla tooni, julgeid mahlakaid džungli värve või soliidset oliivi rohelist. Roheline mõjub ruumis nii lõõgastavalt kui ka värskendavalt. Jälgige loodust, jalutage metsas või pargis ja peagi avastate ka oma lemmiku rohelise värvitooni.


Mareliis Raid: Minu lemmikvärv interjööris on valge, mis suudab pakkuda ainsana väga võimast ning puhast varjude ja vormide mängu pakkudes ja samas võttes endale midagi kõikidelt ümbritsevatelt toonidelt. Sama head toonid on hallid, hall on nii loomulik, et nagu polegi toon. Mõlemad võtavad lahkelt vastu kõik ümbritseva jättes ruumi õhu pakkudes head fooni praktiliselt kõigele ja kõikidele toonidele. Need on universaalsed toonid.

Toonid, mida saab interjööris foonina näha väga harva või mitte kunagi, aga mida väga igatsen näha, on mõned konkreetsed sinised toonid, mis samuti pakuvad põnevat kaaskonda ja vastupidiselt valgele ja hallile on täiesti tummade varjudega toonid, sedavõrd on nad just ka ahvatlevad.

Allikas: superkodu.delfi.ee

Populaarsed postitused sellest blogist

10 olulist nõuannet, et tapeetimine ei ebaõnnestuks

Tänapäevaste tapeetide mitmekesisus nõuab kvaliteetse tulemuse saamiseks spetsiifilisi teadmisi ja paigaldustehnikaid. Olenevalt aga tapeedi mustri- ja toa paigutuse keerukusest saab tapeetimistööd teha väga hästi või kohutavalt halvasti. Selles artiklis seletame Sulle, kuidas tapetseerida nagu proff.


① Tee kindlaks, millist tüüpi tapeediga on tegu ja kas liim kantakse tapeedile või otse seinale. Fliistapeedi puhul kantakse liim seinale. Kui liim kantakse tapeedile, siis on üldjuhul tegemist pabertapeedi või paber-vinüültapeediga, mis niiskust imades paisub. Oluline on tapeedirullil märgitud imamisaeg, mil tapeet saavutab maksimummõõtmed. Sa ju ei taha, et tapeet seinas edasi paisuks.

②Mõõda täpselt üle sein ja arvesta välja tapeedipaanide asukohad. Pea meeles, et tapeeti "juurde lõigata" ei saa. Seepärast jäta alati piisav varu.

③ Mida paremini on paigaldatud esimene tapeedipaan, seda lihtsam on teiste paanide paigaldus ja üleüldine töö kvaliteet. Paan tuleb paigaldada sirgelt…

Tapeedi saab värvirulliga seina tõmmata

Tavalise liimitava tapeedi ja värvi asemel võib nüüd seina panna ka vedeltapeedi. See on tapeet, mida müüakse pulbrina. Kodus segatakse see veega ja kantakse siis värvirulliga seinale.
Millega on tegu – kas ikkagi mingit sorti värviga või siiski tapeediga?

Tapeedibordüür sobib romantikutele

Bordüüriga ehitud seinad sobivad puumajja ja kõrgete lagedega ruumi, mõnes uues majas võivad need aga ka kohatult mõjuda.
"Tapeedibordüür sobib eelkõige väga kindla stiiliga ruumi. Romantilises interjööris, vanas majas ja lastetubades on sellised seinad omal kohal, kuid tänapäevases kipsplaadist seinte ja hiigelakendega ruumis mõjuvad sageli hoopis veidralt. Niisugusesse ruumi on hiljem näiteks raske sobitada tänapäevast napi joonega mööblit," arvab disainer Ivi Piho. Palju kasutatakse bordüüriga kaunistatud tapeete rootsi ja ka inglise stiilis maa- ja suvemajades. Niisugune kaht eri mustriga tapeeti siduv mustririba keset seina sobibki ennekõike vana või siis vanahõngulise mööbli juurde.
Kuid nagu öeldud – on veel kohti, kus seinu kaunistades võib mängulisem olla. Üks selline on kindlasti väikelapse tuba. Lapse tuba tapetseerides tasub poort panna laste silmade kõrgusele, seal on pulgavoodis oleval mudilasel või rüblikul mugav pilte uurida.Kui siiski tundub, et just teie …