Otse põhisisu juurde

Uus trend: tapeeti kasutatakse interjööris oluliselt rohkem ja julgemalt

Uus siseviimistlusvõte näeb ette, et tapeeti kasutatakse interjööris oluliselt rohkem ja julgemalt: efektseinte asemel kaetakse nüüd suuremustriliste tapeetidega ruumi kõik seinad.

Digitapeet Rebel Walls Bouquet #R15711 Floral Frida | FIESTADESIGN tapeedisalong
Digitapeet Rebel Walls Bouquet #R15711 Floral Frida, Garden 🔍

Kui siiani oli iseenesestmõistetav, et julge mustriga tapeet käis ruumis vaid ühte seina, et mitte liiga lämmatavana mõjuda, siis uus siseviimistlustrend näeb ette teistsugust lähenemist: mustrilise tapeediga kaetakse ruumi kõik seinad ja see ei tähenda, et sisekujundusega siis tagasi hoitaks, ka see on kirju, vahendab PureWow.

Paljud sisustuseksperdid on seda meelt, et tegemist ongi õige lähenemisega: aktsentsein näeb nende hinnangul välja nagu pooleli jäänud remont, lõpetamata sisekujundus. Kui tapeedi kasuks juba otsustada, peaks seda selle koolkonna hinnangul kasutama ruumi kõigis seintes.

Digitapeet RW Bouquet R15732 Yellow Bird, Dusk


Digitapeet RW Bouquet R15851 Nude Roses

Digitapeet RW Bouquet R13074 Thorn Rose, Evening

Digitapeet RW Bouquet R16021 Hideaway

Digitapeet RW Bouquet R16041 Floral Splendor

Digitapeet RW Bouquet R15771 Vinum Raspeys

Sellise viimistluse kasuks otsustamine eeldab kindlasti väga head silma ja oskust panna kõik interjööris kokku kõlama nii, et pilt ei läheks liiga kirjuks. Kuuldavasti sobivad selliseks katsetuseks paremini hajusama suure lillemustriga tapeedid.

Tapeet

Tapeet, Candice Olson

TapeetMillised tapeedid on moes? FiestaDesign tapeedisalong teab!
Jälgi ka Instagramis: #fiestadesign.ee

Populaarsed postitused sellest blogist

Tapeedi saab värvirulliga seina tõmmata

Tavalise liimitava tapeedi ja värvi asemel võib nüüd seina panna ka vedeltapeedi. See on tapeet, mida müüakse pulbrina. Kodus segatakse see veega ja kantakse siis värvirulliga seinale.
Millega on tegu – kas ikkagi mingit sorti värviga või siiski tapeediga?

10 olulist nõuannet, et tapeetimine ei ebaõnnestuks

Tänapäevaste tapeetide mitmekesisus nõuab kvaliteetse tulemuse saamiseks spetsiifilisi teadmisi ja paigaldustehnikaid. Olenevalt aga tapeedi mustri- ja toa paigutuse keerukusest saab tapeetimistööd teha väga hästi või kohutavalt halvasti. Selles artiklis seletame Sulle, kuidas tapetseerida nagu proff.


① Tee kindlaks, millist tüüpi tapeediga on tegu ja kas liim kantakse tapeedile või otse seinale. Fliistapeedi puhul kantakse liim seinale. Kui liim kantakse tapeedile, siis on üldjuhul tegemist pabertapeedi või paber-vinüültapeediga, mis niiskust imades paisub. Oluline on tapeedirullil märgitud imamisaeg, mil tapeet saavutab maksimummõõtmed. Sa ju ei taha, et tapeet seinas edasi paisuks.

②Mõõda täpselt üle sein ja arvesta välja tapeedipaanide asukohad. Pea meeles, et tapeeti "juurde lõigata" ei saa. Seepärast jäta alati piisav varu.

③ Mida paremini on paigaldatud esimene tapeedipaan, seda lihtsam on teiste paanide paigaldus ja üleüldine töö kvaliteet. Paan tuleb paigaldada sirgelt…

Tapeedibordüür sobib romantikutele

Bordüüriga ehitud seinad sobivad puumajja ja kõrgete lagedega ruumi, mõnes uues majas võivad need aga ka kohatult mõjuda.
"Tapeedibordüür sobib eelkõige väga kindla stiiliga ruumi. Romantilises interjööris, vanas majas ja lastetubades on sellised seinad omal kohal, kuid tänapäevases kipsplaadist seinte ja hiigelakendega ruumis mõjuvad sageli hoopis veidralt. Niisugusesse ruumi on hiljem näiteks raske sobitada tänapäevast napi joonega mööblit," arvab disainer Ivi Piho. Palju kasutatakse bordüüriga kaunistatud tapeete rootsi ja ka inglise stiilis maa- ja suvemajades. Niisugune kaht eri mustriga tapeeti siduv mustririba keset seina sobibki ennekõike vana või siis vanahõngulise mööbli juurde.
Kuid nagu öeldud – on veel kohti, kus seinu kaunistades võib mängulisem olla. Üks selline on kindlasti väikelapse tuba. Lapse tuba tapetseerides tasub poort panna laste silmade kõrgusele, seal on pulgavoodis oleval mudilasel või rüblikul mugav pilte uurida.Kui siiski tundub, et just teie …